Informacje o firmie Nisim

Po dwudziestu latach badań NISIM opracował program walki z łysieniem andregenowym opartym na stosowaniu naturalnych środków leczniczych, zawartych w szamponach, ekstraktach i odżywkach do włosów.

Pielęgnacja włosów preparatami ziołowo-witaminowymi NISIM jest całkowicie bezpieczna, gdyż z powodzeniem przeszły one testy toksyczności doustnej i fototoksyczności oraz mutagenności. Nie wywołują podrażnień. Badania laboratoryjne i kliniczne wykonane przez niezależne kanadyjskie, amerykańskie i polskie instytuty naukowe wykazały, że preparaty NISIM powstrzymują i cofają procesy łysienia androgenowego, leczą skutecznie łysienie plackowate, są bardzo efektywne w regeneracji komórek włosowych po przebytej chemioterapii i naświetlaniach w leczeniu onkologicznym, działają przeciwłupieżowo i przeciwłojotokowo, a odżywki do włosów działają regenerująco na sam włos.

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, gdyż wypadanie włosów staje się problemem coraz młodszych osób obu płci. Zjawisko to zwykle nasila się w 3 i 4 dekadzie życia, ale może również wystąpić po 20 roku życia. Jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn są hormony - androgeny. Wykazują one niekorzystne działanie na mieszki włoskowe (powodują ich "uśpienie", po wypadnięciu włosa na jego miejscu nie wyrasta nowy lub wyrasta włos słabszy). Te formy łysienia mogą występować zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Androgeny oprócz działania na mieszki powodują zwiększenia aktywności gruczołów łojowych, a co za tym idzie nasilenie łojotoku. Towarzyszy mu nadmierny rozwój mikroorganizmów nas skórze głowy. Powoduje to drażnienie skóry, co prowadzi do jeszcze większego nasilenia łojotoku. W praktyce dermatologicznej uważa się, że pielęgnacja włosów zwalczająca łojotok korzystnie wpływa na zahamowanie wypadania włosów.

ODŻYWKI DO WŁOSÓW działają regenerująco na sam włos od nasady do jego końca